I. PTDK - 2010

I. Petrik TISZK Diákkonferencia

2010 április 9-én került megrendezésre, hagyományteremtő szándékkal, az I. Petrik TISZK Diákkonferencia (PTDK) a Petrik Lajos Szakközépiskola átmeneti, Dózsa György úti épületében. A rendezvényen a TISZK kilenc iskolájának közel kétszázötven diákja és tanára vett részt. A konferencia során négy szekcióban 46 előadás hangzott el.

A konferencia megrendezésének ötlete a TISZK TÁMOP projektje keretében, a projekt vezető megvalósítói számára szervezett továbbképzésen merült fel. Nem sokkal ezután megalakult a konferencia szervező csapata az iskolákat képviselő tanárokból.

Az előkészületek után az eseményt február közepén, három szekcióval, (természettudomány, társadalomtudomány és művészet, informatika) hirdeték meg a szervezők. Ekkor kerültek ki az iskolákba a plakátok, ekkor hívták fel a tanárok a diákjaik figyelmét az eseményre. A március 8-i jelentkezési határidőig több mint ötven előadás tervezetét juttaták el a Petrik TISZK iskoláinak diákjai a szervezőkhöz. Az eredeti tervek szerint a konferencián mintegy harminc előadás hangzott volna el, de látván a beküldött tartalmas anyagokat a szervezők a szekciók számát négyre emelték, ügyelve arra, hogy az egyes szekciókba lehetőleg azonos számú előadás kerüljön. Így alakult ki végül is az következő négy témakör, amiben az előadók egymással versengtek: társadalomtudomány és művészet, biológia és kémia, informatika és fizika, környezetvédelem.

A konferencia napján a résztvevők fél 9-től érkeztek a Dózsa György úti épületbe. Az esemény egyes szekcióiban Bertalan Zsolt igazgató úr, Baranyiné C. Veres Anna igazgatóhelyettes asszony, Hudacsek Lászlóné vezető projektmenedzser és Madarász Péter a konferencia szervezőbizottságának vezetője köszöntötte a megjelenteket. A nyitóelőadás megtartására minden szekcióban a TISZK valamely iskolájának egy-egy olyan volt diákját kérték fel a szervezők, aki a közép- és felsőfokú tanulmányainak befejezte óta az adott szekcióhoz kapcsolódó területen dolgozik. A társadalomtudomány szekcióban Boda Zsuzsanna a Bláthy SzKI történelemtanára, a biológia kémi szekcióban dr. Pirok György a Chem Axon CTO-ja, a környezetvédelem szekcióban Kővári Anita a Duna-Ipoly Nemzeti Park munkatársa, az informatika fizika szekcióban pedig Czygléczky Gábor a Neumann SzKI informatikatanára, a Petrik TISZK TÁMOP projektjének egyik tananyagszerzője idézte fel középiskolás éveit és mutatta be jelenlegi munkáját.

A nyitóelőadások után, három, egy-egy órás idősávban következtek a diákok produkciói. Egy óra alatt szekciónként három-négy előadást tekinthetett meg a TISZK diákjaiból és tanáraiból álló közönség. Az előadásokat minden témakörben tanárokból álló zsűri értékelte. Ebbe a munkába a nyitóelőadások megtartói is bekapcsolódtak.

A diák előadók a leg változatosabb témákról beszéltek, előadásaikat kivetített diasorokkal, bemutatott kísérletekkel tették színesebbé, érdekesebbé. Az ötvenhat diák összesen negyvennégy előadást mutatott be. Az előadások mellett négy poszter is készült a konferenciára, melyek a folyosón kerültek kiállításra.

Az előadások elhangzása után a szekció zsűrik értékelték azokat és összesítették az eredményeket. A zsűri döntése alapján szekciónként az első három előadás került díjazásra. A díjazottak oklevelet és tárgyjutalmakat kaptak. Sor került a nézők szavazata alapján a közönségdíjak odaítélésére is. A közönségdíjasok egy-egy tortának örülhettek.

Amíg a zsűrl dolgozott a résztvevők türelmesen várakoztak az eredményhirdetésre. A várakozás alatt a konferencia során készült, kivetített fotókon ismerhették fel magukat és társaikat. Az eredmények kialakulása és az oklevelek elkészülte után délután fél 2-kor került sor az eredményhirdetésre. A díjazottakon kívül is minden előadó kapott egy apró ajándékcsomagot.

Az eredmények az alábbiak szerint alakultak:

Társadalomtudomány és Művészet

I. Schuster Andrea (Bláthy SzKI): Stratégiák a nyugdíjas évekre
II. Olaj Angelika, Szalmási Krisztina, Pajor Petra, Kajári Katalin (Kanizsay SzKI): A manga és az anime
III. Radics Alexandra, Karsai Gabriella (Petrik SzKI): Japán, ahol a múlt és jelen jól megférnek
Közönségdíj József András (Bláthy SzKI): Portréfotózás


Biológia és Kémia

I. Fridrich Bálint (Petrik SzKI): Alaplabortól a textilgyártásig
II. Szentgyörgyi Anna (Petrik SzKI): Klónozás
III. Zsemberi Máté (Petrik SzKI): A szikrától a modern tűzgyújtásig
Közönségdíj Zsemberi Máté (Petrik SzKI): A szikrától a modern tűzgyújtásig

.
Informatika és Fizika

I. Kucsma András (Bláthy SzKI): A fraktálok titokzatos világa
II. Bálint Márton (Neumann SzKI): Portál fejlesztése papírtól a bájtokig
III. Harangozó Zsolt, Váradi Bálint (Bláthy SzKI): A légellenállás és a járművek
Közönségdíj: Tóth Péter György (Petrik SzKI): A kriptográfia


Környezetvédelem:

I. Simon László Ferenc (Petrik SzKI): A sebes-körös vízkémiai jellemzése
II. Bécs Levente, Fagyal Ádám (Than Ökoiskola): BIESEL mérések eredményei
III. Horváth Ádám István (Petrik SzKI): Fehérgólya védelme Magyarországon
Közönségdíj: Bécs Levente, Fagyal Ádám (Than Ökoiskola): BIESEL mérések eredményei

Legvégül a zsűrik által a különdíjra érdemesnek tartott előadások közül sorsolással került ki a Microsoft Xbox játékkonzol boldog tulajdonosa a Csepregi testvérpár akik a Bláthy SzKI-ból érkeztek és a külső égésű Stirling motorokról tartottak előadást és bemutatták annak egy általuk készített működő modelljét is.

A sikeres és mind az előadások tartalmában mind a lebonyolításban színvonalas konferencia megszervezését a jövő tavaszra is tervezi a szervezőbizottság:

Baranyiné C. Veres Anna, Barkóczi Márta, Császár Anetta, Gyulavári Judit, Horváth Veronika, Hudacsek Lászlóné, Király Anita, Kulcsár Anikó, Madarász Péter, Malaczkó Tiborné, Murbán Renáta, Dr. Penksza Károlyné, Séner Beatrix, Tomsitsné Borik Irén, Tóthné Jachimovits Magda

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése